Десяту річницю приналежності букових пралісів Карпат до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відсвяткували міжнародною конференцією
30.09.2017

26-29 вересня 2017 з нагоди десятиліття віднесення букових пралісів Карпат до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відбулася міжнародна науково-практична конференція «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту» на базі Карпатського біосферного заповідника (КБЗ). У конференції взяли участь близько 120 осіб, серед яких – вчені, представники влади, екологічних установ та громадськості з України, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Швейцарії, Румунії та Австрії.

Конференція включала пленарне й секційні засідання та екскурсію до пралісів Угольсько-Широколужанського масиву КБЗ.

«На пленарних засіданнях та в ході роботи секцій розглядалася низка проблемних для об’єктів Спадщини питань, пов’язаних зі станом та перспективами поглиблення наукових досліджень, еколого-освітньої роботи та впровадження сталого розвитку на їх територіях, вивчення та моніторингу біорізноманіття, антропогенних загроз і ризиків катастроф тощо. Загалом на конференції представлено й обговорено понад 70 доповідей та повідомлень.», – розповів Василь Покиньчереда заступник начальника відділу науково-дослідної роботи і сталого розвитку КБЗ.

Конференція відбулася за фінансової підтримки проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні».

За підсумками конференції було розроблено та прийнято резолюцію (http://cbr.nature.org.ua/conf2017/res_2017_ua.pdf), яку, в першу чергу, адресували Мінприроди України.

У рамках конференції, 27 вересня 2017 року, також було проведено чергове засідання Спільного керівного комітету українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».

 

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.