Карпатський регіон, як туристичний напрямок, стає все більш популярним. У той же час неймовірна карпатська природа знаходиться під постійним тиском і, отже, потребує підсиленого захисту. Тому побудова цілісного бренду та презентація цінності природоохоронних територій Карпат є надзвичайно актуальним.
У 2019 році фахівці проекту «Підтримка природно-заповідних територій» спільно з вісьмома цільовими територіями проекту та колегами з Міндовкілля розробили тендер на оновлення веб-сайтів цих територій і виготовлення промоційних роликів та фотобаз, проведення комунікаційних навчань, а також на оновлення веб-сайту про весь природно-заповідний сектор України.
Нові сайти матимуть сучасний вигляд та функціонал, і будуть наповнені високоякісними відео роликами та фотографіями, що пропагують природні цінності цих зон. Крім того, в рамках цього тендеру будуть проведені комунікаційні навчання для відповідних працівників цільових територій проекту.
Сайт про природно-заповідний сектор надаватиме високоякісну та легкодоступну інформацію про національні природні парки, природні та біосферні заповідники. Ключовою частиною сайту буде інтерактивна карта, яка, наприклад, дозволить відвідувачам планувати свої поїздки в одну або кілька заповідних територій. На карті відображатимуться ключові місця для відвідування, маршрути, варіанти проживання та доступні активності в районі.
Ці оновлені та сучасні засоби комунікації дозволять природоохоронним територіям ефективно представляти свої природні та туристичні цінності широкій аудиторії. Це не лише допоможе сприяти посиленню туризму, але також сприятиме поширенню знань та обізнаності про природні цінності України і важливість для збереження цих територій.
«Новий сайт та якісний візуальний контент дадуть можливість швидше та якісніше комунікувати з всіма цільовими аудиторіями. Це також сприятиме промоції цілого регіону і зростанню відвідувачів краю» – прокоментувала Марія Шетеля, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою НПП «Синевир» .
Для виконання всіх необхідних робіт (оновлення сайтів, тренінги тощо) було обрано підрядника в процесі публічного тендеру. Переміг консорціум окремих експертів, які успішно продемонстрували свою кваліфікацію та досвід роботи у природоохоронній сфері. Консорціум складається з ФОП Олійник у співпраці з ФОП Блажівський та ФОП Лисик і відповідними командами. Реалізація тендеру буде відбуватися спільно з представниками Міндовкілля, командою проекту «Підтримка природно-заповідних територій України», восьми цільових територій та із залученням відповідних зовнішніх експертів.