Для цільових територій проекту розробляють сучасні плани управління
28.12.2017

20-21 грудня в рамках реалізації проекту відбулася робоча нарада «Формування сучасного плану управління (проекту організації) природно-заповідної території», в якій взяли участь міжнародні та вітчизняні експерти, представник Мінприроди з питань проекту управління цих територій, члени команди міжнародного проекту, а також делегати з восьми природо-заповідних територій, які підтримує проект, всього близько 30 осіб.

Метою наради було розробити сучасні вимоги щодо формування сучасного плану управління (проекту організації) природно-заповідних територій відповідно до міжнародних стандартів, а також погодити проектно-технічне завдання проектів управління (проектів організації) для вибраних восьми природно-заповідних територій, які будуть реалізовуватися у межах цих територій протягом 2018-2022 років.

«Проведена нарада – критично важливий етап погодження проектно-технічного завдання проектів управління. Власне погодження із широким залученням зацікавлених сторін та критичне обговорення матеріалів допомагає покращити якість вимог щодо сучасного плану управління та наближення його функціональності до міжнародних вимог. Це багатоступеневий процес, і ми зараз знаходимося на фінішній прямій. Найголовніше, що є спільне розуміння щодо методичних підходів, критеріїв та вимог проектів управління природо-заповідних територій серед усіх учасників процесу», – підсумував Богдан Проць, фахівець з природоохоронних питань проекту.

Про важливість розроблення проектів управління територіями наголосив короткотерміновий експерт з управління природно-заповідними територіями у проекті – Міхаель Юнгмайер, якого залучено до розробки таких планів для восьми цільових об’єктів проекту.

«Протягом більш ніж 25 років я займаюся розробкою планів управління для природоохоронних територій у різних країнах, і з часом я зрозумів, що такі плани є критично важливими інструментами в управлінні парками. Важливість такого плану полягає в тому, що він об’єднує всю інформацію про стан території, наявне управління, персонал і можливості, а також потреби суспільства. Саме тому ми відвідали цільові парки, розглянули існуючі плани, оцінили необхідні показники та сформували технічні завдання, які зараз обговорили із представниками природо-заповідних територій», – наголосив Міхаель Юнгмайер.

Представники цільових природо-заповідних територій проекту по завершенню робочої наради наголошують на необхідності таких планів для своєї діяльності і важливості їхнього розроблення із залученням різних сторін.

«Дуже цікава, змістовна, а найголовніше корисна робоча нарада, особливо зважаючи на те, що наш парк, наприклад, вперше стикається із розробленням планів за європейськими стандартами і така зустріч нам допомогла краще це зрозуміти», – поділився враженнями Віталій Стратій, заступник директора з наукової роботи Вижницького національного природного парку.

Після того як будуть внесені правки, які були отримані під час цієї робочої наради, відбудеться ще додаткове уточнення деталей проектно-технічного завдання проектів управління з представниками цільових територій проекту, опісля чого вони будуть надіслані до Мінприроди та KfW з метою погодження перед висуненням на міжнародний тендер.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.