Екологічно спрямована архітектура для Карпатських природоохоронних територій
20.04.2018

Проект «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» продовжує підготовку великих тендерів, і одним з важливих елементів проекту є відновлення та модернізація деяких адміністративних будівель та постів охорони для територій, які підтримуються проектом. Метою проекту є використання екологічно чистих будівельних матеріалів, до прикладу, виготовлення ізоляції з натуральних матеріалів, таких як дерево, вікон – з дерева, а не пластику, зелені дахи у випадку плоских покрівельних споруд та інше, але також застосування технологій, що дозволяють ефективно та на низькому рівні споживати енергію. Цей підхід також підтримується банком розвитку KfW, який надає кошти на реалізацію проекту. Окрім цього, реставрація будівель буде проведена таким чином, щоб ефективно використати денне освітлення. Також будуть встановлені сонячні панелі для генерації енергії та для підігріву води.

Інший принцип проекту полягає в тому, щоб використовувати існуючу інфраструктуру будівель, де це можливо, та провести необхідний ремонт та модернізацію, замість будівництва нових будинків, і таким чином підтримувати традиційні архітектурні підходи. Архітектор проекту Ян Хюльсеманн вже відвідав кілька цільових територій проекту восени 2017 року та підготував перші проекти планів реконструкції будівель. Щоб краще та наочно пояснити архітектурний підхід проекту, представники восьми цільових територій проекту відвідали регіон Фегераш у сусідніх румунських Карпатах, щоб побачити роботи Яна Хюльсемана, а саме укриття для спостереження за дикою природою та пансіонати для відвідувачів і туристів у великій природоохоронній зоні. Окрім цього, було представлено великий будинок для проведення семінарів із зеленим дахом, який майже повністю побудований з природних матеріалів.

Протягом двох днів представники природно-заповідних територій детально досліджували будівлі та обговорювали технічні та інженерні питання з архітектором, а також плани ремонтів будівель на своїх територіях. Вони мали змогу на власні очі побачити матеріали, які архітектор пропонує використати в роботах з будівлями територій проекту.

«Ми ознайомилися з проведеними роботами з реставрації старовинних саксонських будівель і були вражені, що вони не просто отримали свій початковий вигляд, але відновлені з врахування найсучасніших технологій і сучасних потреб у комфорті проживання.  Ян використав для таких робіт виключно природні матеріали, що пропонує зробити і для нашого заповіднику та інших територій проекту. Після поїздки я ознайомив адміністрацію заповіднику з проектною пропозицією по оновленню нашої центральної садиби у Рахові, вона вражаюча і ми з нетерпінням очікуємо її втілення», – поділився враженнями від поїздки Василь Покиньчереда заступник начальника відділу науково-дослідної роботи і сталого розвитку КБЗ.

Слідкуйте за новинами та оголошенням тендерів по цьому напрямку проекту.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.