Для виконання своїх управлінських, правоохоронних, дослідницьких, природоохоронних та навчальних завдань на належному рівні, ПТ потребують відповідного обладнання, енергоефективних, малобюджетних та функціональних будівель, а також компетентного персоналу. Таким чином, в рамках цього компоненту проект планує наступні закупівлі:

Закупівля обладнання

Сучасне та надійне обладнання має вирішальне значення для ПТ, особливо при вирішенні серйозних проблем, таких як браконьєрство та незаконні вирубки. Адміністрації ПА не можуть ефективно виконувати важливі завдання з охорони та захисту без достатнього технічного обладнання. Тому проект планує закупівлю наступних пунктів::

Автомобілі та мотоцикли

ПТ потребують сучасного, надійного, з ефективним рівнем споживання палива та низькими витратами на обслуговування транспорту, включаючи повнопривідні автомобілі з високим кліренсом та позашляховики патрулювання. Необхідні патрулювання часто не можуть бути здійснені через відсутність транспорту. У багатьох випадках використовуються приватні автомобілі та мотоцикли або здійснюються піші патрулі на великі відстані.
Таким чином, два тендери на закупівлю автомобілів і мотоциклів були ініційовані і реалізовуються.

Комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення та аксесуари, а також фототехніка

У всіх восьми цільових ПТ проекту бракує сучасного комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, а також допоміжного обладнання, наприклад, принтерів, сканерів тощо. В середньому, програмне забезпечення та комп’ютерне обладнання, яке зараз використовують ПТ має термін вже більше п’яти років. Відділи зв’язку, досліджень і моніторингу є недостатньо оснащеними, і як наслідок, вони не можуть забезпечувати необхідні стандарти роботи. Проект забезпечить ПТ комп’ютерним обладнанням та програмним забезпеченням, а також комплектуючими і аматорською та професійною фототехніку. Необхідна документація вже підготовлена і незабаром буде опублікований тендер.

Уніформа для інспекторів з охорони ПТ

В даний час, працівники служби охоони часто використовують неофіційну форму, а іноді навіть щоденний побутовий одяг, коли патрулюють територію. Це послаблює авторитет персоналу ПТ. З метою стандартизації зовнішнього вигляду служби охорони ПТ та підвищення їхнього іміджу, що призведе до більш ефективного захисту ПТ, в рамках відповідного тендеру для цільових ПТ будуть надані нові форми.

 

Зазначені вище закупівлі (1) підвищать ефективність адміністрацій ПТ, дослідницьких підрозділів та служби охорони у восьми цільових ПТ (дані отримані з результатів моніторингу ефективності управління), (2) зменшить витрати на технічне обслуговування вказаного вище обладнання та (3) підвищить якість комунікації та зв’язків з громадськістю.

Передача першого автомобіля у 2018 році (Карпатському біосферному заповіднику)

Екологічно спрямована і енергоефективна архітектура та інфраструктура ПТ в Карпатах

Усім вісьмом цільовим ПТ необхідне покращення інфраструктури. Тому передбачається декілька підпроектів будівництва. Ці підпроекти варіюються від простого ремонту до будівництва абсолютно нових будівель. Типи будівель, які планується будувати або вдосконалювати – середньо-обладнані адміністративні будівлі, центри для відвідувачів, виставкові будівлі та місця можливого проживання для відвідувачів.

Для планування та реалізації всіх цих підпроектів першочергове значення мають екологічно обґрунтовані та природоохоронні будівельні технології. Всі залучені підрядники повинні розглядати ці принципи як ключові аспекти своєї роботи, включаючи вибір будівельних матеріалів та методі будівництва. Енергоефективні концепції будівництва та інноваційні системи опалення і енергопостачання повинні бути стандартом. Необхідно також дотримуватися стандартів енергоефективності KfW.

Загалом, у всіх підпроектах буде виділено два різні види будівництва:

  • Ремонт
  • Енергоефективна модернізація корпусу будівлі (додаткове утеплення, заміна вікон тощо)
  • Нове центральне опалення та інші системи (наприклад, електричні)
  • Зміна внутрішнього планування (демонтаж/будівництво нових стін, встановлення дверей, технічних об’єктів, обігрівачів)
  • Розширення будівель та/або будівництво повністю нових будівель.

Незважаючи на зосередженість на застосуванні екологічно безпечних підходів, загальними критеріями для всіх будівельних підпроектів в рамках проекту є економічна ефективність, висока якість матеріалів і технологій будівництва, а також довгий термін експлуатації виконаних робіт.

Щоб забезпечити високу якість будівельних робіт, досвідчений архітектор Ян Хюльсеманн буде залучений до реалізації підпроектів. Він вже кілька разів відвідував цільові ПТ і підготував перші проекти планів реконструкцій. В даний час проект прагне залучити національне архітектурне бюро, яке буде проводити всі необхідні тендери у співпраці з Яном Хюльсеманом та командою проекту.

Обговорення запропонованих планів будівель для ПТ

Підвищення спроможностей та навчання персоналу ПТ

Ефективне і стале управління ПТ, а природоохоронна і правоохоронна діяльність на території ПТ, значною мірою залежить від спроможностей їх персоналу. Висококваліфікований, компетентний, мотивований і відданий персонал ПТ є ключовим для успішного досягнення результатів, особливо стосовно природоохоронних цілей, правоохоронної діяльності, цільових та прикладних досліджень, а також участі в управлінні, підвищенні обізнаності та співпраці зацікавлених сторін з місцевими громад. Тому одним з найважливіших компонентів проекту є підвищення спроможностей персоналу ПТ. Проект спрямований на розвиток управлінської спроможності цільових ПТ та МЕПР, а також потенціалу наукових співробітників, служби охорони, лаборантів та інших відповідних груп.

Для координації та розвитку заходів у рамках цього компоненту проекту під час зустрічі різних зацікавлених сторін у червні 2018 року була створена робоча група під керівництвом МЕПР. До складу робочої групи входять експерти проекту, керівники МЕПР, персонал цільових ПТ та представники державного сектору. Перше засідання робочої групи було проведено у серпні 2018 року. Група обговорила основні принципи реалізації компоненту проекту та тренінги для персоналу, а також розглянула попередню версію програми нарощування потенціалу, яку загалом підтримали.

Першим етапом реалізації компоненту проекту з підвищення спроможностей був семінар з представниками ПТ, де учасники визначили, які навички та вміння повинні мати працівники ПТ. Семінар проходив у два етапи (грудень 2018 та лютий 2019).

Одним з наступних кроків буде тендер на проведення спеціальних тренінгів та курсів, а також на участь у міжнародних конференціях та навчаннях і магістерських програмах. Крім того, планується створити Wiki українських ПТ, де можна буде знайти різні типи документів (інформаційні матеріали, документи, закони, директиви, відео, дані, семінарські та студентські роботи, тези, стандарти, визначення, результати досліджень, проектні документи, статті, і т.д.), що будуть доступними для зацікавленої громадськості у структурованому вигляді. Також планується підготувати посібник для працівника служби охорони ПТ, у якому буде представлена вся інформація, що стосується працівників охорони та персоналу лісового господарства, а також інший матеріал з планування управління, ГІС та дистанційного зондування та відповідних тренінгів.

Перші навчання в рамках реалізації компоненту з підвщення спроможностей