Місцеві жителі, які проживають біля цільових ПТ, в основному позитивно сприймають ПТ, рівно як і відповідні правила, обмеження, а також отримують вигоди від соціально-економічних заходів інвестиційного характеру для населених пунктів, що розміщені у безпосередній близькості від ПТ.

Однією з головних цілей проекту є підвищення позитивного сприйняття окремих ПТ, разом із відповідними нормативними документами та обмеженнями, в межах громад, що проживають у ПТ та навколо них. Крім того, місцеві жителі повинні отримати вигоду від інвестицій у соціально-економічні заходи в районі ПТ. Таким чином, всі громади, які живуть в межах або поблизу меж цільових ПТ або тісно пов’язані з ПТ, вважаються цільовими громадами проекту. Місцеве прийняття ПТ може бути посилено шляхом впровадження затверджених стратегій із залучення місцевого населення до соціально-економічного розвитку. Такий розвиток має відповідати правилам та положенням ПТ, а разом з місцевим населенням та у співпраці з відповідними представниками громадянського суспільства, наприклад ГО, слід визначити та впровадити відповідні соціально-економічні заходи.

У рамках цієї схеми для підтримки місцевих громад та їх соціально-економічного розвитку застосовуватиметься так званий Підхід Фінансової Участі (ПФУ). ПФУ – це якісно підготовлений і схвалений підхід до підтримки соціально-економічного розвитку бідних сільських районів, у гармонії з охороною природи. Основним припущенням ПФУ є те, що збереження природи та охорона біорізноманіття можуть бути сталими лише тоді, коли люди, які тісно пов’язані з ПТ (географічно, економічно та культурно) поважають та залучаються до робіт із збереження. Цей підхід передбачає пряму фінансову підтримку місцевих громад, які беруть на себе відповідальність за соціально-економічний розвиток. Він спрямований на формування динаміки автономного розвитку, яка є позитивною, інклюзивною та сприяє залученню на сімейному, громадському та регіональному рівнях (Vermaat 2015). Отже, залученість до планування місцевого розвитку та в подальшому до реалізації цих планів є на дуже високому рівні. Такий ефект ще більше посилюється завдяки дорученню місцевим громадам відповідальності за планування та реалізацію стратегій розвитку та надання повноважень приймати рішення про використання наявних (фінансових) ресурсів. ПФУ підтвердив свій значний вплив на прийняття місцевими громадами ПТ та їхніх планів розвитку.

На більш практичному і, можливо, більш всеосяжному рівні, інструменти ПФУ спрямовані на те, щоб допомогти людям активно відкривати нові «заходи розвитку» через внутрішні дебати, а також постійно інтегрувати ці дії в своє життя, підтримуючи та мотивуючи їх впізнаваним позитивним впливом. Проект не визначає напрямок розвитку, але підтримує сам процес розвитку, який повинен узгоджуватися з принципом конструктивного життя з прилеглими ПТ. Проект просто створює середовище для місцевого навчання, експериментів та обміну ідеями, що спонукає людей відкривати нові стратегії розвитку, які відповідають їхнім потребам.

Реалізація цього компоненту розпочнеться влітку 2019 року.

Місцеві жителі випасають корів у селі Шешори