Карпатські території проекту включено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
12.07.2017

Дві з восьми цільових природоохоронних територій проекту SNPA були внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 6 липня 2017 року.

Під час щорічної сесії Комітету Всесвітньої спадщини 63 старовікових та первісних букових лісів у 10-ти європейських країнах було додано до Списку ЮНЕСКО, щоб сформувати об’єкт «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи».

Ці ліси розширюють Список Всесвітньої спадщини «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини». Комітет Всесвітньої спадщини визнає ці ліси, оскільки вони разом дають свідчення про виняткову еволюцію та вплив букової екосистеми в Європі після останнього Льодовикового періоду. Вони мають виняткову універсальну цінність і формують нашу спільну природну спадщину.

Таке розширення, що було схвалене, є результатом міжнародних дій, започаткованих у 2012 році. Вражаюче міжнародне партнерство державних агенцій, науково-дослідних установ та неурядових організацій з тих пір об’єднали зусилля для виявлення найбільш релевантних територій та підготували досьє номінації.

Беручи до уваги Карпати в Україні, вже з 2007 року в список Світової спадщини ЮНЕСКО були включені наступні об’єкти: в Карпатському біосферному заповіднику – Чорногора, Кузій-Трибушани, Мараморош, Свидовець, Уголька-Широкий Луг та в межах Ужанського національного природного парку – Стужиця-Ужок. У 2017 році це додаткові 23% (5500 га) до наявних 23,510 га, що отримали статус ЮНЕСКО. Це 5 об’єктів у Карпатах та Поділлі. Також наступні об’єкти отримали статус ЮНЕСКО: 750 га Державного природного заповідника «Горгани» та 2 863 га Національного природного парку «Синевир».

Станом на сьогодні проект охоплює понад 95% усіх об’єктів ЮНЕСКО, що входять у «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» в Українських Карпатах.

Додаткова інформація: http://wwf.panda.org/uk/materials/news/?305390/unesco-ukraine-pralis

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.