Карпатський біосферний заповідник
Розташування: Україна, Закарпатська область Заснований 1968 р Загальна площа - 58 035,8 га

Однією із найбільших та критично важливих особливостей Карпатського біосферного заповідника для охорони природи України та Європи є те, що тут зосереджені практично непорушені гірські екосистеми Карпат, які охоплюють усю низку природного різноманіття Карпатського регіону від рівнинних комплексів до субальпійських та альпійські високогірних лук. Заповідник було створено з метою збереження унікальних, найбільших в Європі площ букових, ялицевих та смерекових пралісів. Тут розміщений найбільший у Європі суцільний буковий праліс, що охоплює понад 10 000 га площі із висотою окремих дерев понад 45 метрів.

Карпатський біосферний заповідник входить у чільну десятку найбільш цінних природо-заповідних територій України та є однією із найбільш популярних заповідних територій України, знаних у Європі та світі, завдяки сукупності та унікальності природних комплексів та біорізноманіття. З 1993 року заповідник входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО, а у 2007 р. його букові праліси включені до об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат» (сьогодні – «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини»).

У заповіднику можна побачити найкраще збережені типи карпатських екосистем, якi служать осередком для багатьох рідкісних і зникаючих видів рослин й тварин. Тут концентруються фрагменти життєздатних популяції великих хижих ссавців (рисі, вовка, бурого ведмедя) та найбільші в Україні колонії кажанів. Окрім цього, унікальність території заповідника представлена важливими водно-болотними екосистемами, зокрема високогірними озерами, еталонними за чистотою гірськими водотоками та заплавними рівнинними комплексами із нарцисом вузьколистим.

Флора представлена 3029 видами рослин (1359 видів вищих судинних рослин), з яких 183 занесені до Червоної книги України та ще 42 до міжнародних охоронних списків. Тваринний світ налічує 4813 видів (306 видів хребетних), з яких 232 занесені до Червоної книги України та міжнародних охоронних списків. В тому числі 5 вузькоендемічних видів безхребетних, відомих лише з території заповідника. 23 типи природних середовищ, які знаходяться під загрозою зникнення.

Інформація надана адміністрацією парку. Детальніше: http://cbr.nature.org.ua/ukrainian.html

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.