Карпатський національний природний парк
Розташування: Україна, Івано-Франківська область, Верховинський район та Яремчанська міська Рада Заснований 1980 р Загальна площа - 50 495 га

Це перший і один із найбільших національних парків України з неповторними природними і культурними об’єктами. Найціннішими скарбами парку є старовірові ліси та праліси, чисельні осередки ендемічних та рідкісних видів карпатської флори і фауни, а також унікальна гуцульська етнокультурна спадщина.

На території Карпатського НПП виявлено понад 50 рідкісних рослинних угруповань, охороняється близько 150 видів  рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України (2009). Тут зберігаються найбільші за площею в Українських Карпатах реліктові угруповання сосни звичайної, берези повислої та частково сосни кедрової. Виявлено понад 50 рідкісних рослинних угруповань. У парку охороняються всі типи рослинних угруповань лісового (крім поясу дубових лісів), субальпійського та альпійського поясів, що є характерними для гірських систем Центральної Європи. Територія парку також є осередком найбільшої кількість ендемічних та реліктових видів карпатської флори та фауни.

Завдяки багатій етнокультурній спадщині Гуцульщини Карпатський НПП став одним із найпопулярніших рекреаційних центрів України, який вражає красою та гармонією шедеврів сакрального мистецтва, приваблює своєрідними звичаями і традиціями. Територія парку є найуспішнішими осередком України у розвитку зеленого туризму.

Інформація надана адміністрацією парку та http://pzf.menr.gov.ua. Більше інформації: http://cnnp.if.ua/

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.