Національний природний парк “Синевир”
Розташування: Закарпатська область, Міжгірський район Заснований 1989 Загальна площа - 43 тис. га, в тому числі у постійному природокористуванні 34 598 га

Унікальність природи цього куточку Карпат полягає в її неповторності і естетичній цінності ряду об’єктів, зокрема це буково-ялинові праліси та старовікові ліси, що претендують на статус Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО, озера Синевир і Озірце, що є найвищим еталоном якості природної води в Україні, болота Глуханя і Замшатка, що підтримують гідрологічний баланс р. Теребля. А ще тут мальовничі краєвиди, високогірні полонини, дзюркотливі потічки, бурхливі водоспади – усе, що, наче магнетичною силою, притягує туристів не лише з України, але й з усього світу.

Найвідомішим у національному парку є озеро Синевир, яке є одним із семи природних чудес України і належить до водно-болотних угідь міжнародного значення. Це найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах.

Серед особливо цінного біологічного різноманіття у парку виявлено близько 100 видів рослин й тварин Червоної книги України (2009). Територія парку є фрагментом міграційних коридорів та осередком проживання великих карпатських хижаків таких як бурий ведмідь, вовк, рись. Тут було створено реабілітаційний центр бурих ведмедів, де здійснюється реабілітація звірів цього виду, які зазнали жорстокого поводження у неволі. Реалізація цього проекту сприяє кращому розумінню громадськості щодо проблем охорони, а також поглибленню досліджень способу життя й поведінки найбільшого хижака України.

Невпинний інтерес туристів до парку спонукає активний розвиток зеленого туризму. Об’єктом уваги відвідувачів також стають давні дерев’яні церкви, етнографічна спадщина бойківського краю та традиційне природокористування.

Інформація надана адміністрацією парку. Детальніше: www.npp-synevyr.net.ua

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.