Працівників цільових територій проекту вчать створювати цифрові карти з важливими природоохоронними даними
13.11.2020

30 жовтня представники цільових територій проекту вчилися створювати цифрові карти, які наочно демонструють важливі дані природоохоронної діяльності: зонування території, поширення чорвонокнижних видів, розміщення рекреаційних об’єктів, лісотаксаційні дані. Це допоможе їм ефективніше проводити моніторинг за видами, визначати критичні місця, слідкувати чи не відбулося вирубки тощо.

Для створення таких карт учасників вчили використовувати програмне забезпечення географічних інформаційних систем (ГІС) на прикладі некомерційного програмного забезпечення QGIS.

Цільовою групою є спеціалісти восьми природно-заповідних територій (ПТ), в обов’язки яких входить створення, ведення та актуалізація геопросторової картографічної та статистичної інформації про об’єкти природо-заповідного фонду.

«Мені, як відповідальному за профіль ботаніки, найбільш корисно навчитися картуванню рослин – позначити на карті, де які види рослин поширені у заповіднику. Зокрема, червонокнижні. Тоді я зможу ефективніше проводити їхній моніторинг», – розповів Роман Кузнєцов, науковий співробітник природного заповідника Горгани.

Окрім лекційного короткого курсу було проведено чотири практичних роботи, зокрема, по збору польової інформації: маршрутів, створення та фотофіксація точок спостереження, введення атрибутивних даних та ін. в мобільному додатку Locus Map та OruxMaps.

Далі буде проведено по два практичних ГІС-тренінги загальною тривалістю 6 днів в кожній цільовій установі. Учасники також отримують постійну експертну технічну ГІС підтримку онлайн від тренерів.

 

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.