
Цього тижня команда Консультанта проекту відвідала п’ять природоохоронних територій, які входять у проект, з метою ближчого ознайомлення з діяльністю парків та їхніми командами, а також для детальнішого обговорення потреб територій. Зокрема зустрілися з представниками природного заповідника «Горгани», Карпатського національного природного парку, Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку «Синевир» та Яворівського національного природного парку.
«Для ефективної реалізації проекту дуже важливо тісно працювати з природоохоронними територіями, щоб розуміти їхні нагальні і стратегічні потреби і що потрібно для їхнього вирішення. Саме тому ми виїжджаємо на місця і з експертами оцінюємо ситуацію», – наголосив керівник групи Міхаель Бромбахер.
У парків досить схожі потреби, зокрема, заступник директора з наукової роботи заповідника «Горгани», Мирон Шпільчак, розповів, що за 20 років існування заповідника це вдруге, коли за допомогою міжнародного проекту є можливість вирішити нагальні проблеми, на які не вистачає коштів бюджету.
«Заповідник фінансується з бюджету і не завжди цих коштів достатньо для того, щоб утримувати працівників, обладнання, реалізовувати екоосвітні заходи тощо. Саме тому такі проекту дуже цінні для заповідника, для функціонування якого вкрай необхідне матеріально-технічне забезпечення, зокрема, транспорт, обладнання для наукової діяльності, облаштування місць для роботи інспекторів на території і ряд інших речей», – розповів Мирон Шпільчак.
Згідно з планами вже цього року будуть проведені перші тендери на закупівлю частини необхідного забезпечення в рамках проекту.
Нагадаємо, що проект «Підтримка природоохоронних територій в Україні» має на меті підвищення ефективності управління природоохоронних територій та збереження їхніх екологічних цінностей. Проект фінансується німецьким банком KfW, Міністерством екології та природних ресурсів України відповідає за загальне впровадження проекту. Проект реалізовується міжнародним консорціумом, який складається з Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи в Україні, Українського товариства охорони птахів, Франкфуртського зоологічного товариства та німецької консалтингової компанії AHT GROUP AG, яка очолює команду. Розмір виділеного гранту на проект 14 млн. євро на 6 років. Проект охоплює 8 природоохоронних територій в Україні.