
Третього січня Президент підписав указ про розширення Карпатського біосферного заповідника на 17,9 тис. га земель, що були у підпорядкуванні лісомисливських держпідприємств.
Проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» відіграв важливу роль у цьому досягненні. У рамках проєкту було підготовлене технічне і наукове обґрунтування як базу для розширення заповідника та виділено кошти на дослідження і необхідну документацію великої частини процесу.
Завдяки такому розширенню, буде збережено масиви пралісів і старовікових лісів. Частина доданих територій – вторинні і зрубані ліси, для забезпечення потреб місцевих мешканців у дровах.
«Не можна створювати нові заповідні території чи розширювати існуючі, не думаючи про потреби людей, які живуть поруч. Тут ми заклали необхідні площі вторинних лісів, звідки жителі зможуть отримувати дрова від заповідника» – наголосив Богдан Проць, фахівець з природоохоронних питань проєкту.
Чим особливий Карпатський біосферний заповідник?
- Це один із найбільших природоохоронних об’єктів України площею 66 307,8 га після доданих земель (9 500 га вже були у спільному користуванні, а зараз перейшли у постійне)
- Найбільший у світі суцільний масив букового пралісу збережено саме тут
- Схили найвищої вершини України (гора Говерла, 2061 м) та географічний Центр Європи знаходяться тут
- У заповіднику представлене все ландшафтне і біологічне різноманіття Українських Карпат – від передгір’я до субальпійських та альпійських лук
- Легендарні Близниці, високогірні озера, Долина нарцисів, найбільша карстова печера Українських Карпат Дружба – лише частина території заповідника.
Також погоджено включення до території нацпарку “Вижницький” 131 га земель державної власності.