Офіційно розпочато реалізацію проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні»
18.05.2016

17 травня у Міністерстві екології та природних ресурсів відбулася спільна установча нарада між сторонами українсько-німецького проекту по збереженню природних багатств України. Проект впроваджується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) і фінансується за рахунок Кредитної Установи для Відбудови (KfW) у розмірі 14 млн. євро грантових коштів. Тривалість проекту 6 років –  з травня 2016 року по квітень 2022 року.

AHT GROUP AG (AHT) у співпраці із Дунайсько-Карпатською Програмою Всесвітнього фонду природи (WWF), Франкфуртським зоологічним товариством (FZS) та Українським товариством охорони птахів (USPB) були визнані переможцями тендеру та уклали контракт при фінансовій підтримці KFW від імені Мінприроди на правах Консультанта з метою його впровадження.

У 2012-2013 роках було проведено техніко-економічне обґрунтування, за результатами було відібрано цільові природно-заповідні території (ПЗТ) проекту:

  • Природний заповідник «Горгани»
  • Карпатський біосферний заповідник
  • Карпатський національний природний парк
  • Національний природний парк «Синевир»
  • Ужанський національний природний парк
  • Верховинський національний природний парк
  • Вижницький національний природний парк
  • Яворівський національний природний парк

Також був обраний національний природний парк “Меотида”, але в даний час неможливо працювати в цьому районі через його розташування на окупованих територіях східної України.

Проект впроваджується з метою покращити управління та ефективність цільових природно-заповідних територій в Україні, а також підвищити чи підтримати рівень сприйняття таких територій місцевими громадами.

Чотири результати, які повинні бути отримані, з метою досягнення мети проекту:

  1. Цільові ПЗТ мають необхідні плани розвитку;
  2. Відібрані ПЗТ мають необхідну інфраструктуру, обладнання та штат, відповідно до планів розвитку;
  3. Місцеві жителі, які проживають у сфері дії цільових ПЗТ, в основному позитивно сприймають ПЗТ, а також відповідні правила, обмеження і вигоди від соціально-економічних заходів інвестиційного характеру для населених пунктів, що розміщені у безпосередній близькості від ПЗТ;
  4. Адміністрація і управління національною системою ПЗТ підсилилися внаслідок інвестування у відібрані ПЗТ.

Наразі проект знаходиться на початковій стадії: створено команду, формуються ключові завдання, готуються відповідні документи та налагоджуються зв’язки між учасниками. Слідкуйте за новинами.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.