Ужанський національний природний парк
Розташування: Великоберезнянський район Закарпатської області Заснований 1999 році Загальна площа - 39 159,3 га

Спадщина Ужанського національного природного парку – унікальний природний скарб світового масштабу, який дивовижно поєднує у собі незайману природу з багатством культурної спадщини. Парк є частиною першого в світі трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати», який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Під охороною в Ужанському НПП знаходяться рідкісні для Центральної Європи букові праліси (понад 2500 га), що входять до Світової природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат і старовікові ліси Німеччини». Також тут трапляються поодинокі тисячолітні дуби як свідки тривалого освоєння регіону.

Характерними для території парку є букові та ялицево-букові ліси, угруповання вільхи зеленої та субальпійські луки. На території парку виявлено майже 80 видів рослин й тварин, що входять до складу Червоної книги України (2009). На особливу увагу заслуговують південно-східнокарпатські ендемічні види, які зростають лише в Південних і Східних Карпатах і далі на захід не поширюються.

Більша частина території парку належить до етнічних земель лемків – невеликої етнічної групи українців, які з давніх-давен мешкають в горах. Для лемків, як субетносів, характерні оригінальний побут та дерев’яна архітектура. На території парку збереглися з 17-18 ст. унікальні храми – пам’ятки дерев’яної архітектури. 

Територія парку є місцем падіння відомого кам’яного метеориту «Княгиня» (у 1866 р.), що є найбільшим з-поміж знайдених в Європі метеоритів у новітній історії. Також чисельні військові кладовища та місця баталій першої й другої світових воєн додають інтересу до розвитку зеленого туризму.

Детальніше: http://pzf.menr.gov.ua/ужанський-нпп.html

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.