В рамках проекту обговорили методи боротьби із збільшенням кількості сухих лісових деревостанів на території ПТ та навколо них
04.03.2019

27 лютого у приміщенні Міністерства екології та природних ресурсів (МЕПР) у Києві відбувся круглий стіл під назвою «Управління всихаючими смерековими деревостанами у межах природно-заповідних територій Карпат». Представники природоохоронних територій, лісового господарства, проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», МЕПР та фахівці наукового сектора обговорювали причини та наслідки масового висихання, в основному, смерекових лісів в Карпатах, що вже декілька років спостерігається в наших лісах.

Таке явище відбувається не тільки в Карпатах, але й у всіх частинах Європи. Лісівники та управлінці парками повинні готуватися до більшої кількості природних збурень, викликаних зміною клімату, та очікуваного зростання середніх температур.

Міжнародний експерт, старший науковий співробітник Швейцарського федерального інституту досліджень лісу, снігу та ландшафтів, Пітер Бранг, поділився своїм європейським досвідом у сфері боротьби з інвазією короїда, підкресливши, що основні зони природоохоронних територій найкраще залишати недоторканим, оскільки це природній процес там. В той час як поза охоронною зоною, ефективний контроль спалахів короїда є надзвичайно важливим, а боротьба зі спалахами може бути результативною тільки в результаті швидких дій – максимум в рамка двох тижнів, зрубавши уражені дерева. Якщо реакція не достатньо швидка, то будь-яке втручання є безрезультатним. Він також попередив, що необхідно готуватися до великомасштабних змін у наших лісах, які будуть спричинені зміною клімату, а техногенні монокультури потребують перетворення на більш природні змішані ліси – такі ліси більш стійкі до зміни клімату та інвазій короїда, а також до лісових пожеж. Ці пункти широко відгукнулися на наступних презентаціях та обговореннях експертів, які брали участь у дискусії.

В результаті було досягнуто домовленості щодо створення робочої групи, яка розробить план заходів щодо управління всихаючими деревостанами з особливим акцентом на ядро природно-заповідних територій, лісогосподарські зони, а також на правові зміни, які необхідні для реалізації ефективних заходів. У травні передбачається експертний візит до двох національних парків Австрії та Німеччини з метою обміну досвідом з німецькими та австрійськими лісовиками та охоронцями. Після візиту у Києві відбудеться велика міжнародна технічна зустріч для продовження роботи по цьому питанню.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.