Верховинський національний природний парк
Розташування: Україна, Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Верхній Ясенів Заснований 2010 р Загальна площа - 12 022,9 га

Верховинський НПП є єдиним парком в Українських Карпатах, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення, перекриті осадовим палеозойським та мезозойським чохлом. На схилах хребтів трапляються виходи юрських вапнякових брил, що створюють екзотичні краєвиди і є осередками, де росте велика кількість раритетних видів. Особливістю парку також є те, що тут розміщені найцінніші пралісові та субальпійські ділянки, на яких ростуть ендемічні й реліктові види й угруповання, знаходяться витоки річок Білого й Чорного Черемошів.

На території парку, завдяки значній віддаленості від населених пунктів та високогірній важко доступності, уціліли високогірні острівці незайманої природи Українських Карпат та зразки традиційної культури гірського господарства. Тут можна побачити у природі бурого ведмедя, благородного оленя, козулю, дикого кабана, рисі, вовка, лісового кота, лиса, куницю, видру, саламандру плямисту, беркута, глухаря, тетеря. Тут виявлено майже 90 видів рослин й тварин, які належать до Червоної книги України (2009).

Окрім цього, парк багатий на визначні природні об’єкти, такі як найбільша в Карпатах гребля зі шлюзом – кляуза Лостун, група скал «Кам’яні баби», складені з вапняків тріасового періоду, найдавніша польська бальнеологічна здравниця – «Буркут».

Верховинський район є центром Гуцульщини, краєм із багатою історико-культурною спадщиною. На території парку є багато пам’яток історії та культури, археологічні пам’ятки. На Верховинщині розвинуті різні види народних промислів: ткацтво, різьбярство і багато ін. Увагу туристів привертають побут та звичаї гуцулів, що стимулює розвиток зеленого туризму.

Інформація надана адміністрацією парку. Детальніше: http://nppver.at.ua/

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.