Водо- та теплопостачання для адміністрації природного заповідника «Горгани»
02.03.2020

Природний заповідник «Горгани» – одна з восьми цільових територій проекту. Будівля адміністрації заповідника розташована в місті Надвірна в 3-х поверховому будинку, в якому є офісні приміщення, номери для проживання, невеликий музей та лабораторії.

Адміністрація заповідника налічує 29 штатних працівників. З 2016 року вони не мали доступу до води, її потрібно було постійно привозити. Тому керівництво заповідника визначили першочерговим провести водопостачання у будівлю. За фінансової підтримки проекту було розроблено інженерну документацію, пробурена свердловина на 25 метрів та підключено будівлю до існуючої комунікації постачання холодної води.

Окрім цього, наявний котел не забезпечував стабільне теплопостачання будинку. Він був застарілим і фактично не функціонував належним чином. Тому, з огляду на низькі температури повітря у зимовий період, він потребував негайної заміни. Важливим критерієм було те, щоб новий котел забезпечував недороге та енергоефективне теплопостачання, а також гаряче водопостачання у будівлі адміністрації заповідника.

Проектом було підтримано будівництво нової, енергоефективної котельні у співпраці з адміністрацією заповідника. В рамках проекту відремонтовано підвальне приміщення старої котельні, а на прибудинковій території встановлено нову металеву котельню. В ній змонтовано котел «Крафт» потужністю 98 кВт та виведено сталевий димохід. Новий котел в 2,5 рази потужніший ніж попередній і більш економний.

“Будівлі вже майже 20 років, постійно були  проблеми з старим котлом. А останні чотири роки ще й води не було, постійно завозили її. Зараз маємо новий економний котел і водопостачання налагоджене” – розповів директор заповідника Ярослав Петращук.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.