Вижницький національний природний парк
Розташування: Україна, Чернівецька область, Вижницький район Заснований 1995 року Загальна площа - 11 238 га

Національний природний парк «Вижницький» виділяється з-поміж інших національних парків Карпатського регіону представляючи природу та культурну спадщину низькогірної частини Карпат, яка називається Покутсько-Буковинськими Карпатами, що характеризується м’яким кліматом і домінуванням в лісах теплолюбних порід. Тут переважають мішані ялицево-букові ліси, які вважаються корінним деревостаном. Більше 95% території парку вкрита лісовою рослинністю. На території виявлено пралісові ділянки на площі 184 га. На фоні заліснених вершин і річкових долин гірських потоків досить екзотично виглядають скелі та водоспади.

Територія парку багата на мінеральні джерела різного типу, одне із них джерело «Лужки» з унікальним хімічним складом має рідкісні цілющі властивості. За площею це один з найменших національних природних парків Українських Карпат, проте з його появою було сформовано досить струнку мережу заповідних територій регіону, що репрезентують усі висотно-поясні структури цієї частини Карпат. На території парку виявлено біля 130 видів рослин й тварин Червоної книги України (2009), зокрема: бурий ведмідь, видра, рись, кіт лісовий, саламандра плямиста та ін. Із рідкісних пернатих у передгір’ї трапляються білий і чорний лелеки. Парк проводить заходи щодо підтримки популяції зубра у Покутсько-Буковинських Карпатах.

Чисельні еколого-туристичні маршрути, стежки, рекреаційні об’єкти й пункти на території парку стимулюють розвиток зеленого туризму. Серед численних культурно-історичних та архітектурних пам’яток на території національного парку виділяються ряд церков з дзвіницями, костел, колишня синагога — одна з хасидських святинь в Україні та багато інших історичних будинків.

Інформація надана адміністрацією парку. Детальніше: http://www.npp.cv.ua/

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.