Яворівський національний природний парк розміщується на території одного з найцікавіших фізико-географічних районів Західної України – Українського Розточчя. Парк є поєднанням типових і унікальних лісостепових ландшафтів із чисельними водно-болотними угіддями в районі Головного європейського вододілу. Регіон Розточчя поєднує сусідні Україну та Польщу, створюючи унікальні можливості для транскордонної співпраці у царині сталого розвитку природних екосистем. Важливим інструментом цієї співпраці є створення Міжнародного Біосферного резервату «Розточчя», до складу якого входить Яворівський НПП, українська частина якого зараз є включеною до Всесвітньої мережі біосферних резерватів.
Територія парку містить унікальні краєзнавчі комплекси, що дає можливість розвивати бережне ставлення як до природи, так і до історії краю. Мальовничі терени, поєднання низьких висот із високою різноманітністю екосистем та близькість мегаполісів формує Яворівський НПП як популярний туристичний осередок, де культура, історія та природа переплелися в одне унікальне ціле з метою збереження біорізноманіття та розвитку місцевих громад.
Для парку, як і в цілому для Розточчя, характерна висока лісистість. Тут найбільше поширені букові, буково-соснові, соснові ліси, а в пониженнях – вільхові. Цікавими є острівні реліктові осередки смереки та явора, які збереглися на північно-східній межі свого ареалу.
На території Яворівського національного природного парку виявлено 714 видів судинних рослин, 21 з яких занесено до Червоної книги України, 15 видів знаходяться під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), 2 види під охороною Бернської конвенції. За час діяльності Яворівського НПП на його території виявлено 299 видів хребетних тварин, 51 вид з яких занесено до Червоної книги, 12 – до Європейського червоного списку та 246 видів підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією.
Інформація надана адміністрацією парку.
Більше інформації: http://www.yavorpark.in.ua/.