Карпатські гори є одним з найбільших в Європі гірських хребтів, простягаючись на 1 500 км через територію Польщі, Румунії, Словаччини та України, заходячи меншими частинами в Чехію, Австрію, Угорщину і Сербію. Вони утворюють зелену магістраль між Центральною та Східною Європою, підтримуючи найбільші полоси пралісу континенту і слугуючи осередком проживання майже половини його великих хижаків.

Ліси та пов’язані з ними природні середовища Карпат є одними з найбільш біологічно різноманітних в помірній зоні, підтримуючи різноманітну флору і фауну, яка розвинулася з впливами альпійського, арктично-альпійського, Середземноморського і азіатських регіонів. Така різноманітність склалася в результаті їх розташування, різнорідності середовища проживання і геології, а також у зв’язку з тим, що Карпати залишалися в значній мірі непокриті постійним льодовим покривом протягом останнього льодовикового періоду і, отже, були притулком для багатьох видів. Через те, що вони ізольовані від інших гірських хребтів, багато ендемічних таксонів розвивалися там, особливо рослин.

Великі масиви незайманого лісу, які залишаються в Карпатах, забезпечили збереження цієї різноманітності, на відміну від інших територій, які втратили значну частину свого біорізноманіття, оскільки їхнє природнє середовище було порушене людиною. Незаймані ліси зберігають набагато більшу різноманітність видів, адже практично третина видів в таких лісах залежать від мертвої деревини в екосистемі; нерегульовані ліси можуть мати до 20 разів більше сухостою, ніж регульовані ліси. Ліси Карпат також підтримують значні популяції великих тварин, в тому числі хижаків, за оцінками – 8 000 ведмедів, 4 000 вовків і 3 000 рисей.