Перша цільова територія отримала пілотний спецтранспорт
25.01.2021

В зимовий період у природно-заповідних територіях для охорони і рятувальних операцій важлива мобільність та оперативність. Більшість територій Карпат не мають належного транспорту для пересування в умовах снігового покриву.

Водночас, не для всіх територій снігоходи є найкращим видом транспорту. Також не всі типи снігоходів підходять для Карпат. Саме тому два типи транспорту для зимових умов будуть випробувані в рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» перед тим як здійснювати великі інвестиції.

Перший тип – снігохід, буде протестовано у Карпатському біосферному заповіднику. Значна частина території заповідника знаходиться у високогір’ї, без спеціальної техніки доступ сюди обмежений. Працівники пішки щонайменше 7-8 годин добираються до необхідної точки і назад, снігоходом це буде в рази швидше.

Перед новим роком установа отримала снігохід високої якості з простим обслуговуванням. Його передали у Кевелівське природоохоронне науково-дослідне відділення. Близько 10 000 туристів відвідують цю територію щороку. Після зимового сезону буде оцінено доцільність такого транспорту та прийнято рішення щодо закупівлі снігоходів для інших територій.

Паралельно в рамках проекту буде придбано пілотний квадроцикл з гусеницями для зимового використання та випробувано в іншому цільовому парку.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.