Підготовлено пакет документів на розширення Карпатського біосферного заповідника
16.04.2019

У рамках реалізації Проекту з метою збереження унікальних природних територій із старовіковими лісами та пралісами, підготовлено повний комплект документації, який необхідний для розширення території Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) на 8272,5 га. Також згідно з проектом передбачено передачу в постійне користування установі 9532 га, які на сьогодні входять до складу КБЗ, але досі землекористувачами є інші інституції такі як лісові господарства або громади, що не дозволяє біосферному заповіднику у повній мірі здійснювати управління територією. У результаті розширення території загальна площа Карпатського біосферного заповідника становитиме 66308,3 тис. га. Відповідно до нових планів, які ще потребують затвердження указом Президента, 49017,8 га буде у постійному користуванні КБЗ, що зробить біосферний заповідник повноцінним господарем цієї території, а отже адміністрація матиме змогу здійснювати природо-заповідні функції у повному обсязі.

Згідно з проведеною інвентаризацією, на пропонованій території розширення виявлено 320 видів вищих судинних рослин, 173 види мохів, 364 види лишайників та близько 250 видів грибів-макроміцетів. Тут мешкає 208 видів хребетних тварин, та близько тисячі видів безхребетних, вивчення яких триває. Тут виявлено місця перебування 71 виду представників фауни і місцезростання 44 видів флори (включно з грибами), що занесені до Червоної книги України (2009), а також наявність 7 раритетних фітоценозів, занесених до Зеленої книги України (2009). Важливо й те, що на пропонованій території розширення охороняється низка об`єктів природно-заповідного фонду України, які мають статус пам’яток природи і заповідних урочищ.

Комплект документації, необхідний для розширення КБЗ, був підготовлений в рамках виконання технічного завдання першочергового заходу QSM-2017-8-PA-CBR-expansion щодо розширення заповідної зони Карпатського біосферного заповідника шляхом приєднання сусідніх особливо цінних для збереження осередків букових лісів. Тендерний комітет визначив переможцем тендеру, який відбувся у травня 2018 року, громадську організацію «Рахівекотур» (м.Рахів). Усі роботи за умовами контракту були виконані в повному обсязі, у межах визначених термінів і у повній відповідності із технічним завданням.

За результатами цього тендеру також було підготовлене клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів щодо розширення Карпатського біосферного заповідника, у яке повністю ввійшли матеріали виконаного технічного завдання.

Міністерство екології та природних ресурсів на підставі статей законів «Про природно-заповідний фонд», «Про охорону навколишнього середовища» та «Про місцеві державні адміністрації» розглянуло та погодило це клопотання, а також звернулося до Закарпатської обласної державної адміністрації з метою погодження цього клопотання із землекористувачами земельних ділянок та зацікавленими органами державного влади, а також підготовки Проекту зміни меж Карпатського біосферного заповідника та відповідного Указу Президента України.

Підсумки звіту щодо виконання цього технічного завдання: Technical report_final_UKR

Ситуаційний план території, що проектується під зміну меж (розширення)
Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.