Проект підтримки природоохоронних територій в Україні: звіт за початковий період було представлено Міністерству екології та природних ресурсів
12.10.2016

10-11 жовтеня 2016 року в приміщенні Міністерства екології та природних ресурсів України (МЕПР) було представлено та обговорено звіт за початковий період реалізації проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні». У технічній нараді в перший день група консультантів, які реалізують проект від імені МЕПР і Кредитної Установи для Відбудови KFW, представили роботи перших п’яти місяців проекту.

Протягом другого дня були представлені результати технічної наради під час зустрічі на більш високому рівні для вищого керівництва міністерства та донора, Кредитної Установи для Відбудови (KFW).

Проект сприяє збереженню біорізноманіття в Україні. Цілями проекту є покращення управління і діяльності природоохоронних територій в Україні. В рамках проекту буде надана технічна підтримка, а також буде забезпечено сприяння покращенню інфраструктури парків (наприклад, транспорт для інспекторів, гостьові будинки, інфо-центри і т.д.). Проект географічно зосереджений в Карпатах: вісім з дев’яти територій, які охоплює проект, розташовані в Карпатському регіоні України. Термін реалізації проекту становить шість років.

Проект було розпочато 1 травня 2016 року. Перший етап проекту полягав в організації роботи проекту (реєстрація проекту, створення офісу в Карпатському регіоні, у Львові). Проект ґрунтується на техніко-економічного обгрунтуванні, яке було розроблене в 2013 році, відповідно під час початкової фази технічне планування був оновлене.

Група консультантів представила свої пропозиції плану роботи на наступні 12 місяців, які були обговорені під час відкритої та конструктивної дискусії з представниками міністерства, громадських організацій, керівниками і представниками трьох природоохоронних територій, які висловили побажання щодо швидких і видимих результатів проекту на користь парків. Незабаром буде розпочато планування перших інвестицій, які будуть включені в річний план роботи. Плани управління цільовими парками повинні бути оновлені або розширені в першій фазі, але також повинна бути надана нагальна підтримка протягом короткого терміну, наприклад, автомобілі, засоби зв’язку для інспекторів, ремонт будівель тощо. В перші місяці реалізації проекту основна увага буде приділена Карпатському біосферному заповіднику та природному заповіднику «Горгани».

Проект реалізовується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW. Міністерство екології та природних ресурсів (МЕПР) України несе відповідальність за загальну реалізацію та експлуатацію проекту. Проект впроваджується міжнародним консорціумом у складі AHT GROUP AG (керівництво), Дунайсько-Карпатської програми WWF International, Франкфуртського зоологічного товариства та Українського товариства охорони птахів (USPB).

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.