Співпраця КБЗ із місцевими громадами набирає небачених обертів у моделі Карпатського біосферного резервату
06.06.2017

Про це було повідомлено під час чергового засідання Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника 24 травня, в якому взяли участь 40 осіб – представники органів влади, державних лісогосподарських підприємств, громадських організацій тощо.

Як повідомив заступник начальника відділу науково-дослідної роботи та сталого розвитку Василь Покиньчереда, було укладено Декларації про співпрацю з 14-ма територіальними громадами Рахівського і Тячівського районів, основою якої стало створення перехідної зони Карпатського біосферного резервату. Також, до цієї зони частково або повністю увійшли території п’яти державних лісогосподарських підприємств. В результаті завершено впорядкування зонування Карпатського біосферного резервату і відтепер таке зонування повністю відповідає усім міжнародним стандартам.

«Цей процес стимулюється українсько-німецьким проектом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», – як повідомив фахівець з природоохоронних питань Проекту Богдан Проць. Окрім цього, під час засідання обговорювали вирішення питань, які турбують жителів місцевих територіальних громад, зокрема, очищення території населених пунктів від побутового сміття, ремонт доріг, облаштування нових туристичних маршрутів, створення життєво важливих елементів місцевої інфраструктури тощо.

Ще одним важливим питанням засідання стало розширення території заповідника в межах Тячівського району, а саме включення значних площ букових пралісів до складу КБЗ, що було підтримано більшістю присутніх.

Як наголосив Василь Покиньчереда, питання розширення буде погоджено з кожною громадою, щоб уникнути конфлікту інтересів на майбутнє.

Згідно з інформацією наданою адміністрацією КБЗ.

Ваше повідомлення відправлено. Повідомлення не відправлено.
Спробуйте ще раз.